Hlavní obsah

Plzeň - Zlín 3:0Dominance. Viktorka kralovala a ve finále poháru vyzve Spartu

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Aktualizováno

Fotbalisté Plzně zvítězili v semifinále domácího poháru nad Zlínem 3:0 a po třech letech si v MOL Cupu zahrají finále. Třetí tým prvoligové tabulky rozhodl o triumfu nad čtrnáctým celkem nejvyšší soutěže už v úvodním dějství, v němž se prosadili Tomáš Chorý a Lukáš Červ. Po změně stran podruhé v utkání skóroval Chorý.

Fotbalisté Plzně se radují z branky

Článek

Plzeňští se v souboji o vítěznou trofej utkají s loňským finalistou soutěže a lídrem ligové tabulky pražskou Spartou, hrát se bude ve středu 22. května od 18:00. Západočeši coby hůře postavený tým v pohárovém koeficientu za posledních pět let budou finále hostit na svém stadionu.

Postup přes Zlín Viktorii zároveň nasměroval k účasti v kvalifikaci příštího ročníku Evropské ligy. I kdyby ve finále podlehla Spartě, přešla by na ni účast v druhé nejkvalitnější klubové soutěži UEFA, protože už nyní má skoro jisté třetí místo v lize.

Západočeši vyhráli posledních sedm ligových zápasů se Zlínem, na podzim na stadionu „Ševců“ triumfovali vysoko 7:1 a dominantní byli i v úvodním pohárovém vzájemném duelu. Favorit, který na rozdíl od soupeře nastoupil v téměř nejsilnější sestavě, rychle získal trvalou převahu a již v šesté minutě otevřel skóre. Souarého přihrávku z levé strany pohotově zblízka umístil pod břevno Chorý.

Tomáš Chorý z Plzně v zápase proti Zlínu

Čtvrtfinalista Evropské konferenční ligy zcela diktoval tempo a ještě do pauzy zvýšil. Kopic nejprve vystřelil mimo, ale ve 32. minutě už Viktoria podruhé slavila. Červ převzal míč ve středu pole a povedenou samostatnou akci zakončil z hranice vápna přesnou střelou k tyči. Třiadvacetiletý záložník si připsal první gól od zimního příchodu do Plzně, předchozí branku zaznamenal ještě v libereckém dresu v prosinci shodou okolností proti Zlínu.

„Ševci“ zahrozili až v nastavení první půle, kdy hlavičkoval o kousek vedle Simerský. Jinak byli hosté dopředu téměř neškodní a také po změně stran se většinou jen bránili. V 51. minutě Chorý z hranice vápna trefil tyč, ale za dalších sedm minut se už druhé branky v utkání dočkal, když pohotově poslal pod břevno Červův střílený centr z pravé strany.

Chorý mohl zkompletoval hattrick, ale hlavičkou gólmana Dostála nepřekonal. V 71. minutě se blýskl i na druhé straně brankář Jedlička proti střele střídajícího Vukadinoviče. V závěru neproměnil velkou šanci domácí Vydra, ale to už nic nemohlo změnit na postupu Západočechů do finále, v němž budou usilovat o druhý celkový triumf v poháru v samostatné historii a první od roku 2010.

Semifinále českého fotbalového poháru MOL Cupu:
Viktoria Plzeň - FC Zlín 3:0 (2:0)
Branky: 6. a 58. Chorý, 32. Červ. Rozhodčí: Rouček - Caletka, Machač - Machálek (video). ŽK: Černín, Fantiš, Janetzký (všichni Zlín). Diváci: 7584.
Plzeň: Jedlička - Dweh, Hranáč, Jemelka - Kopic (81. Havel), Kalvach, Červ, Souaré (85. Cadu) - Šulc, Mosquera (70. Vydra) - Chorý (85. Metsoko). Trenér: Koubek.
Zlín: Dostál - Fantiš (77. Cedidla), Kolář, Simerský, Černín, Čelůstka - Slončík (65. Vukadinovič), Janetzký (65. Bužek), Nombil (81. Didiba), Načkebija - Ikugar (65. Schánělec). Trenér: Červenka.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.