28.3.2024
Highlighty NHL: Góly Hossu a Handzuša, asistencia Kopeckého
Zdielať na

CHICAGO / Traja slovenskí hokejisti sa predstavili v nedeľňajšom súboji NHL Chicaga s Floridou a všetci traja bodovali.

Útočníci Marián Hossa a Michal Handzuš gólmi prispeli k jednoznačnému víťazstvu obhajcu Stanleyho pohára 6:2. Za hostí z Floridy si Tomáš Kopecký pripísal jednu asistenciu.

Z druhej tretiny ubehlo len 37 sekúnd, keď Hossa poslal do bránky hostí vyrazený puk brankárom Scottom Clemmensenom po strele Patricka Sharpa a zvýšil náskok domácich na 3:0. Bol to už 13. gól a celkovo 24. bod Hossu v tejto sezóne a momentálne je piaty v produktivite svojho tímu. V polovici zápasu znížila Florida na 2:3, ale v 38. min prišiel dôležitý štvrtý gól Chicaga z hokejky Handzuša. Po strele Brenta Seabrooka od modrej sa 36-ročný slovenský center najlepšie zorientoval pred brankárom hostí a bekhendom zasunul puk za jeho chrbát. V tretej tretine pridali domáci ešte dva góly a so 47 bodmi vedú Západnú konferenciu NHL. Florida je na Východe tretia od konca, čiže štrnásta. Mínusom pre Blackhawks zo súboja s Floridou je zranenie brankára Coreyho Crawforda, ktorý ešte počas prvej tretiny musel opustiť ľad pre zranenie v dolnej časti tela.

"Verím, že to nie je nič vážne. Strata brankára je vždy pre tím bolestivejšia ako v prípade iného hráča," komentoval tréner Chicaga Joel Quenneville pre server NHL.

Po sobotňajšom víťaznom góle v závere domáceho súboja s Pittsburghom (3:2) dosiahol Zdeno Chára s Bostonom ďalšie víťazstvo, tentoraz na ľade Toronta 5:2. Mohutný slovenský obranca sa v tomto zápase nezapísal do tabuľky produktivity, ale odohral 26:55 min a zblokoval až 6 striel súperových hráčov.

Sumáre NHL:

Minnesota - San Jose 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Góly: 24. Parise (Pominville, Scandella), 29. M. Koivu (Spurgeon, Scandella), 60. Parise (Brodziak) - 59. Marleau (Irwin, Couture)

New York Rangers - Washington Capitals 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
Góly: 59. Pouliot (Del Zotto) - 23. Chimera (Erat, Oleksy), 23. Oleksy (Beagle), 39. Grabovskij, 58. N. Schimdt)

Chicago - Florida 6:2 (2:0, 2:2, 2:0)
Góly: 2. Sharp (Toews, P. Kane), 10. B. Seabrook (Saad, MARIÁN HOSSA), 21. MARIÁN HOSSA (Sharp, Toews), 38. HANDZUŠ (B. Seabrook, P. Kane), 43. Shaw (Sharp, Kane), 60. Saad (Morin) - 25. Olsen (KOPECKÝ, Gudbranson), 30. Goc
Marián Hossa (Chicago) odohral 15:10 min, 1 gól, 1 asistencia, 1 mínusový bod, 2 strely na bránku, Michal Handzuš (Chicago) odohral 16:33 min, 1 gól, 1 strela na bránku, 1 plusový bod, 11 víťazných buly z 20 (úspešnosť 55%) - Tomáš Kopecký (Florida) odohral 18:34 min, 1 asistencia, 2 strely na bránku, 2 trestné minúty, 2 plusové body

Toronto Maple Leafs - Boston Bruins 2:5
(1:0, 0:3, 1:2)
Góly: 13. Holland (Clarkson, Gardiner), 41. McClement (Holland, Kulemin) - 26. Söderberg (R. Smith, P. Bergeron), 27. Krug (Krejčí, Lucic), 36. K. Miller (Söderberg), 56. Iginla (Lucic), 60. P. Bergeron (G. Campbell, Krejčí)
Zdeno Chára (Boston) odohral 26:55 min, 2 strely na bránku, 2 trestné minúty, 1 plusový bod, 6 zblokovaných striel

Vancouver - Colorado 3:1
(1:0, 0:0, 2:1)
Góly: 6. Santorelli (Ch. Higgins), 42. Kesler (Santorelli, Ch. Higgins), 48. Santorelli (Garrison) - 60. McGinn (McLeod, Holden)

Článok si môžete pozrieť aj cez iPhone či iPad vďaka novej aplikácii. ZADARMO.