15
new stories - click to show

EurActiv.cz

Description:

Vaše internetová brána do Evropy

URL:

http://www.euractiv.cz

Catalog:

Ze světa → EU

Publishes:

3.9 items/day

EU stojí za Ukrajinou víc než jindy, uvedli její představitelé k sobotnímu dvouletému výročí ruské agrese

18:03
Evropská unie stojí za Ukrajinou jednotněji než kdy jindy, napsali dnes ve společném prohlášení předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen, předseda Evropské rady Charles Michel a předsedkyně Evropského parlamentu Roberta Metsola. Podporu Kyjevu vyjádřili v předvečer druhého výročí zahájení ruské...

Trest za válku: Jak jde čas s protiruskými sankcemi

18:03
Rusko si už za agresi na Ukrajině vysloužilo celou řadu méně či více tvrdých sankcí, trestu se nevyhnulo ani Bělorusko. Server EURACTIV.cz přináší přehled dosavadních postihů.

Ukrajinská cesta k míru

12:18
Základní podmínkou je zajištění územní celistvosti a svrchovanosti Ukrajiny. Svět potřebuje ukrajinské vítězství. Jiná alternativa není, píše v komentáři europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL, EPP).

Komise udělala další vstřícný krok směrem k zemědělcům, navrhuje snížit administrativní zátěž

9:25
Vlna farmářských protestů, která zasáhla celou Evropu, přinesla výsledky. Evropská komise ve čtvrtek (22. ledna) přišla s návrhem, jak zredukovat administrativní zátěž v zemědělském sektoru.

EU musí podpořit poptávku po biopotravinách, říkají ekologičtí zemědělci

22.February
Podíl ekologicky obhospodařované půdy roste, prodej biopotravin ale klesá. Změnit to může zadávání veřejných zakázek a tlak na podniky, aby platily za skryté náklady konvenčních produktů. Myslí si to Eric Gall, zástupce ředitele organizace IFOAM v EU, která hájí zájmy ekologického zemědělství.

Von der Leyen čelí kritice za handlování s posty. Německého spojence upřednostnila před českou kandidátkou

22.February
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen čelí obvinění z rozdávání postů svým politickým spojencům ve snaze upevnit svou pozici.

ČR vyzvala k posílení ochrany evropského trhu s plynem, obává se nových poplatků

22.February
ČR vyzvala společně s několika dalšími státy EU ze střední a východní Evropy k lepší ochraně trhu s plynem. Podle těchto zemí na něm hrozí zavádění nových poplatků za přepravu plynu přes jednotlivé země a vzniku obchodních bariér.

Jádro a mašiny. Svobodní představili hesla kampaně před eurovolbami, chtějí návrat do devadesátek

22.February
Strana svobodných, na jejíž kandidátní listině se objevují hned dvě jména dřívějších neúspěšných kandidátů na prezidenta, představila hlavní hesla své kampaně do Evropského parlamentu. Patří k nim zachování české koruny, migrační politika a boj proti Green Dealu. Strana zároveň představila své experty, o které se v jednotlivých tématech hodlá opírat.

PODCAST | Čechům někdy chybí sebevědomí. Získat grant není tak těžké, říká inovátor, který uspěl v EU

22.February
Redakce se vydala do Bruselu na summit EIT věnovaný inovacím, kde uspěli i čeští inovátoři. Ujíždí Evropě inovační vlak? Kde je v této mozaice Česko a co v unijní metropoli ukázali Češi? Poslechněte si nový díl podcastu Evropa zblízka.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@hearea.com, Twitter: @hreader