15
new stories - click to show

iDNES.cz

Description:

Nejrychlejší zpravodajství ze světa kultury. Exkluzivní audioukázky, videoklipy v premiérách, výroční speciály, on-line rozhovory, soutěže. kultura.idnes.cz

URL:

http://kultura.idnes.cz/

Catalog:

Kultura

Publishes:

6.6 items/day

Hank Azaria, hlas ze seriálu Simpsonovi, se omluvil za namluvení Inda

8:37
Americký herec Hank Azaria se omluvil za namluvení kreslené postavy Inda Apua ze seriálu Simpsonovi. Právě na ni se už dlouho snáší kritika za to, že podporuje rasové stereotypy. „Část mě se cítí tak, že musím obejít každou indickou osobu v této zemi a osobně se jí omluvit,“ nechal se slyšet komik.

RECENZE: Je mi to úplně jedno. Nejlepší volba pro Nečum na mě show

8:37
Pod názvem Nečum na mě show se rýsuje další z pokusů, které zpravidla hraničí s marností, totiž jak přenést styl sociálních sítí na televizní obrazovku. A byť to tentokrát riskuje svobodomyslný kanál Prima Cool, přesto si není zřejmě jistý.

VIDEO: V akční komedii Zabijákova žena & bodyguard přibude Banderas

17:14
Do kin se chystá pokračování akční komedie Zabiják & bodyguard nazvané Zabijákova žena & bodyguard. Osobní strážce čili Ryan Reynolds musí místo odpočinku znovu uzavřít partnerství s nájemným vrahem v podání Samuela L. Jacksona.

RECENZE: Jakub Vágner, první běloch, kterého ve svém životě spatřili

15:02
Jakuba Vágnera si diváci běžně spojují s přírodními dokumenty o rybách, tentokrát se však představí spíše jako etnograf. V cestopisu Ještě než zmizí, jehož premiéru v úterý uvede ČT2, zavede mezi ekvádorské kmeny z Amazonie.

Hudební průmysl nového ministra kultury vítá, umělci nikoliv

13:56
Střet názorů na výměnu ministra kultury pokračuje. Asociace hudebního průmyslu zveřejnila prohlášení, v němž doufá ve zlepšení dosavadního stavu kultury. Jiní, například autor sci-fi knížek František Kotleta, jsou skeptičtí. Takto se ke jmenování Jana Birkeho novým ministrem kultury staví ústy předsedy výkonného výboru Roberta Porkerta staví Asociace hudebního průmyslu.

VIDEO: Filmaři posílají vzkaz zesnulému Davidu Stypkovi

12:49
Valašští filmaři se rozhodli rozloučit se důstojně se zpěvákem Davidem Stypkou a oblékli do nového kabátu píseň Optaj sa dědy, kterou napsal v roce 2015 na text Michala Horáčka k filmu Děda.

RECENZE: Superhrdinky bez chemie. Thunder Force chybí akce i humor

11:08
Polidštit superhrdiny. O to se snaží nová komedie Thunder Force, která od páteční premiéry kraluje sledovanosti na českém Netflixu. Bohužel jen nudí a kopíruje.

Že zním jako Honza Nedvěd? Něco na tom bude, říká zpěvák kapely Jelen

13.April
Kapela Jelen na novém albu Věci a sny přichází s hutnějším zvukem, na čemž má zásluhu i nový bubeník. Silné melodie a osobně laděné texty však zůstaly zachovány. „Baví mě zkoumat současnou popovou scénu, do níž se vejde všechno možné, i alternativa,“ říká její frontman Jindra Polák.

Nikdo tu nemá být, přesto se hosté vracejí. Dnešek jako zapomenutý lokál

12.April
Nejnovější inscenace Divadla Continuo, která se v metaforách vyjadřuje k naší současné situaci, se dočkala premiéry jen neveřejně. Vizuálně výrazné představení Betwixt and Between se možná k divákům dostane až na podzim.

Sdružení Cesta ze tmy plánuje v pražské Lucerně sérii koncertů s diváky

12.April
Cílem iniciativy Cesta ze tmy je obnovení kulturních představení. První z chystané série koncertů by se měl konat 23. dubna a podmínkou je absolvování PCR testu v den konání. Cena je zahrnuta ve vstupném.

Festival Rock for People s hvězdnými Green Day se odsouvá na rok 2022

12.April
Festival Rock for People na královéhradeckém letišti v létě nebude. Ročník, který byl vyprodaný již v lednu 2020, byli pořadatelé nuceni poprvé odsunout loni v dubnu a letos se situace opakuje. Roční odklad ohlásil nedávno také metalový festival Brutal Assault.

Herci mě prosí, abych jim v Simpsonových našel roli, říká šéf českého dabingu

12.April
Česká verze kultovního animovaného seriálu Simpsonovi je u nás od samého počátku v rukou jediného člověka. První epizodu vyrobil v roce 1993. Přestože v květnu oslaví režisér Zdeněk Štěpán sedmdesátku, s nezmenšenou vervou se pustil i do zatím poslední, dvaatřicáté řady. A až na výjimky se stejnou partou herců.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@hearea.com, Twitter: @hreader