Publikuje:

29,6 položek/den

Baráka znovu čeká finále Konferenční ligy, Fiorentina vyřadila Bruggy

21:08
Antonín Barák je po roce s Fiorentinou znovu ve finále Evropské konferenční ligy. Čtvrtfináloví přemožitelé plzeňské Viktorie po úvodní domácí výhře 3:2 dnes remizovali v Bruggách 1:1, postup jim zařídil v 85. minutě z penalty Lucas Beltrán. Barák strávil duel na lavičce náhradníků.

Dukla může v příštím kole slavit postup do ligy, Sparta B doma podlehla Líšni

21:08
Je to blízko. Dukla zvítězila ve vloženém 27. kole druhé ligy v Chrudimi 2:0 a po příštím utkání už může slavit návrat do nejvyšší soutěže. Pražané využili nečekané porážky Vyškova s Jihlavou 0:1 a z prvního místa v tabulce mají před třetími Moravany už sedmibodový náskok. Na druhou příčku poskočila po vítězství 3:0 ve Vlašimi olomoucká rezerva, která ztrácí na Duklu pět bodů, ale kvůli účasti A-mužstva Sigmy v lize mezi elitu projít nemůže. Blízko sestupu je poslední Kroměříž.

Basketbalisté Děčína srovnali semifinálovou sérii s Ústím

20:03
Basketbalisté Děčína vyhráli čtvrté semifinálové utkání na domací palubovce nad Ústím nad Labem jasně 102:73 a přidali druhý bod v sérii, jejíž stav je tak vyrovnaný. Série mezi severočeskými rivaly bude pokračovat v sobotu v Ústí nad Labem. Připravujeme podrobnosti.

Brenda Fruhvirtová a Siniakova jsou v Římě ve druhém kole, Menšík dohrál hned na úvod

20:03
Kateřina Siniaková a sedmnáctiletá Brenda Fruhvirtová postoupily na turnaji v Římě do druhého kola. Siniaková přehrála v duelu přerušeném kvůli dešti domácí Nurii Brancacciovou 6:4, 6:2. Mladší ze sester Fruhvirtových porazila na italské antuce 3:6, 6:2 a 6:0 Američanku Taylor Townsendovou.

Házenkáři předvedli stíhací jízdu, ale Rumunům na úvod baráže MS podlehli

18:59
Z nejhoršího se dostali, ale porážku neodvrátili. Čeští házenkáři sice smazali sedmigólové manko, ale v úvodním kvalifikačním duelu play-off o postup na mistrovství světa prohráli v Rumunsku 30:31. Odveta baráže se bude hrát v Brně v neděli 12. května v přímém přenosu na ČT2 a ČT sport Plus od 16:20.

Ten, kdo otevřel dveře Evropanům do Severní Ameriky. Příběh Nedomanského nabídne dokument ČT

18:59
Letos v létě tomu bude padesát let, co s rodinou utekl z normalizačního Československa do zámoří, aby hrál hokej s těmi nejlepšími. Rodák z Hodonína Václav Nedomanský, jenž si přes Slovan Bratislava a národní tým proklestil cestu do WHA i do slavnější NHL a nakonec až do zámořské Síně slávy, oslavil 14. března osmdesáté narozeniny. Připomeňte si jeho sportovní i životní příběh prostřednictvím dokumentu Návrat zatraceného střelce na ČT sport od 20:05.

Thomas vybojoval první vítězství na Giru, dál vede Pogačar

18:24
Francouz Benjamin Thomas vyhrál z úniku pátou etapu Gira d'Italia, v níž čtveřice uprchlíků zmařila očekávané vyhlídky na další souboj spurterů. Růžový dres lídra závodu uhájil Slovinec Tadej Pogačar, jenž dojel v hlavním pelotonu s odstupem jedenácti sekund. Český jezdec Jan Hirt stále drží osmou příčku.

Úvodní cross country Koroka v Pardubicích vyhrál Coupstar s Faltejskem

17:20
Úvodní cross country Koroka na pardubickém závodišti vyhrál favorizovaný Coupstar v sedle s Janem Faltejskem. Šestiletý valach ze stáje Dr. Charvát triumfoval v Ceně města Pardubic o pět délek před druhou Yarou. Třetí doběhl další francouzský import Quart de Garde.

Náročná sezona ji nezlomila, Wiererová pokračuje s biatlonem. Chce závodit do OH 2026

16:48
Konec s biatlonem? Ani náhodou. Dvojnásobná vítězka Světového poháru Dorothea Wiererová plánuje i v příštích dvou letech pokračovat v kariéře. Čtyřiatřicetiletá Italka, kterou v uplynulé sezoně limitovaly zdravotní potíže, vyvrátila spekulace o konci kariéry a řekla, že by ráda závodila do domácích olympijských her 2026 v Miláně a Cortině d'Ampezzo.

Kůň na dostizích v Pardubicích vběhl mezi diváky, dva lehce zranil

16:48
Na pardubickém dostihovém závodišti vběhl kůň, který ztratil jezdce, do prostoru s diváky. Ženu a dítě sanitka převezla do nemocnice. Další muž byl ošetřen na místě, uvedla mluvčí krajské policie Markéta Janovská. Policisté případ vyšetřují, podle mluvčí Dostihového spolku Kateřiny Anny Nohavové jde o nešťastnou událost.

Slavia porazila v pohárovém finále Slovácko 2:0 a obhájila double

15:09
Fotbalistky Slavie dál vládnou českým soutěžím. Čtyři dny po zisku titulu porazily ve finále poháru Slovácko 2:0 a obhájily double. Favoritky rozhodly duel hraný ve Velkém Meziřící až v druhém poločase díky brankám Khýrové a Bartovičové.

Cíl: zpět na grandslamy. Veselému pomáhá s návratem mezi elitu bývalý kouč Kvitové

15:09
Dál usiluje o návrat mezi elitu. Bývalá česká jednička Jiří Veselý, který nyní patří v pořadí ATP až na 295. místo, se snaží stoupat pořadím přes challengery, aktuálně startuje na Prague Open na Štvanici. Při cestě žebříčkem vzhůru mu nově pomáhá i někdejší trenér Petry Kvitové Jiří Vaněk. Za cíl si dal Veselý dostat se tak vysoko, aby mohl opět startovat na grandslamech. V nejbližší době se chce…

Horáčková byla na lukostřeleckém ME v Essenu 22. v kvalifikaci

14:37
Mistryně světa v lukostřelbě Marie Horáčková se na evropském šampionátu v Essenu kvalifikovala do vyřazovacích bojů z 22. místa a zajistila si volný los v prvním kole. Nejlepším mužským reprezentantem byl na 24. pozici Richard Krejčí.

Olympijský oheň po dvanáctidenní cestě plachetnicí dorazil z Řecka do Marseille

10:18
Olympijský oheň dorazil 79 dní před startem letních her v Paříži do Francie. Do Marseille ho po dvanáctidenní plavbě přivezla z Řecka plachetnice Belem.

Podhráský potvrdil formu a v Baku se po 13 letech dočkal vítězství na Světovém poháru

9:46
Martin Podhráský vyhrál na Světovém poháru v Baku soutěž ve střelbě z rychlopalné pistole. Čtyřicetiletý český reprezentant ovládl v ázerbájdžánské metropoli už úterní kvalifikaci. Dnes v šestičlenném finále ztratil v poslední položce průběžné vedení, ale v rozstřelu s Číňanem Wangem Sin-ťiem trefil všech pět ran, zatímco soupeř jen dvě.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@hearea.com, Twitter: @hreader